Jak korzystnie ubezpieczyć auto w firmie Link4

Każdy nowo upieczony właściciel auta zastanawia się nad wyborem najlepszej firmy ubezpieczeniowej. Po wykupieniu usługi na 12 miesięcy można ją przedłużyć na kolejny rok lub poszukać lepszej oferty dostępnej na rynku. W Polsce obowiązkowa jest tylko polisa odpowiedzialności cywilnej, dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe starają się przyciągnąć klientów atrakcyjnymi zniżkami lub możliwością rozszerzenia podstawowego zakresu ochrony. Jedną z firm oferujących korzystne polisy jest Link4. Warto przyjrzeć się bliżej możliwościom zawarcia umowy i kontynuowania jej przez kolejne lata.

Popularne ubezpieczenia OC i AC

Zakres działania polisy odpowiedzialności cywilnej jest określona w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych. Dlatego firmy nie mogą w dowolny sposób kształtować swojej oferty. Mogą jednak łączyć działanie jednej polisy z innymi wariantami. Najpopularniejszym nieobowiązkowym ubezpieczeniem jest Autocasco, które wraz z polisą OC zabezpiecza kierowcę przez finansowymi skutkami kolizji i wypadku na drodze. Pakiet OC i AC gwarantuje wypłatę odszkodowania niezależnie od winy właściciela samochodu za spowodowanie uszkodzeń pojazdów lub obrażeń ciała. W firmie Link4 ubezpieczenie w formie pakietu można wykupić taniej niż obie usługi osobno, a dodatkową zniżkę aż 7% można uzyskać podczas zakupu online. Jest to jedna z najciekawszych ofert na rynku.

Ubezpieczenie Auto Assistance

Podczas jazdy autem mogą wystąpić nieprzewidziane zdarzenia. Nie musi być to wypadek ani kolizja, lecz nagła awaria samochodu, która wiąże się z koniecznością wizyty w warsztacie naprawczym. Aby zapewnić sobie szybką pomoc na drodze, należy wykupić ubezpieczenie Auto Assistance, które w Link4 może zostać rozszerzone o wiele usług dodatkowych. Wariant podstawowy oznacza dojazd pomocy drogowej oraz usunięcie usterki bez konieczności wizyty w serwisie. Jeśli nie jest to możliwe, Link4 proponuje holowanie samochodu do warsztatu na odległość nawet 500 kilometrów. Możliwe jest też awaryjne uruchomienie pojazdu po rozładowaniu akumulatora lub dowiezienie paliwa niezbędnego do dalszej jazdy.

Dodatkowe warianty ubezpieczeń

Oferta firmy Link4 jest bardzo szeroka. Wśród dodatkowych możliwości ochrony warto wymienić ubezpieczenie szyb, kluczy lub sterowników, tablic rejestracyjnych i dowodu rejestracyjnego auta. Gwarantuje to pokrycie kosztów naprawy samochodu lub uzyskania nowych dokumentów, nawet jeśli nie jest to rezultat kradzieży lub włamania. Link4 chwali się, że dojazd pomocy drogowej jest możliwy już w czasie 30 minut od momentu zgłoszenia. Dzięki temu kierowcy poruszający się na terenie Polski mogą czuć się pewnie w każdej sytuacji, bez względu na miejsce wystąpienia awarii.