Jak działają ubezpieczenia OC i AC oferowane przez znaną firmę Link4

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego kierowcy w Polsce. Stanowi ochronę w przypadku uszkodzenia auta po kolizji lub wypadku drogowym. Towarzystwa ubezpieczeniowe starają się oferować usługi dodatkowe, które rozszerzają podstawowy zakres polisy OC. Najbardziej popularne ubezpieczenie nieobowiązkowe to Autocasco. W firmie Link4 obie usługi można wykupić w pakiecie, dzięki czemu uzyskujemy niższą cenę składki ubezpieczeniowej.

Podstawowe ubezpieczenie OC

Klasyczne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej nie zawiera żadnych usług dodatkowych. Polisa jest zawierana na okres jednego roku i może być przedłużona na tych samych warunkach. W Link4 można jednak zdecydować się na zawarcie umowy ubezpieczenia OC wraz z pakietem gwarantującym pomoc drogową, a także wynajęcie samochodu zastępczego.

Pakiet ubezpieczeń OC i AC

Link4 (profesjonalne i rzetelne wsparcie partnera) chwali się, że średni czas dojazdu pomocy do pojazdu po wypadku to tylko 30 minut. Pakiet ubezpieczeń OC i AC zapewnia naprawę samochodu na miejscu zdarzenia lub holowanie, nawet bez limitu kilometrów. Firma pokrywa koszty samochodu zastępczego do 10 dni, a także automatyczne przekazanie informacji o zaistnieniu wypadku osobie wskazanej w umowie ubezpieczeniowej. W razie wątpliwości kontakt z infolinią Link4 jest możliwy 24 godziny na dobę, dlatego żaden kierowca nie pozostanie bez pomocy, bez względu na czas i miejsce kolizji.

Rozszerzony zakres polisy Autocasco

W ramach ubezpieczenia Autocasco możliwe jest wykonanie naprawy auta w autoryzowanej stacji obsługi lub uzyskanie odszkodowania i samodzielne usprawnienie pojazdu przez kierowcę. Może on mieć pełny wpływ na sposób naprawy auta, jak również wybrać najbardziej odpowiedni warsztat. Warto dodać, że podczas naprawy mogą być stosowane zarówno oryginalne części zamienne, jak i zamienniki charakteryzujące się parametrami zbliżonymi do oryginałów. W całym okresie trwania umowy Link4 utrzymuje stałą sumę ubezpieczenia i nie wymaga to żadnych dopłat ze strony kierowcy. Ubezpieczeniem mogą zostać objęte auta posiadające instalację gazową w wieku nawet do 15 lat.

Link4 pozwala na dokupienie ubezpieczenia Autocasco do aktywnej już polisy OC. Wystarczy zgłosić taką chęć w terminie 2 miesięcy od podpisania pierwszej umowy. Liczne udogodnienia oferowane przez Link4 powodują, że na rozszerzony zakres ochrony mogą pozwolić sobie wszyscy kierowcy, którzy chcą poczuć się pewnie na drodze. Szczegółowe informacje o oferowanych ubezpieczeniach można znaleźć na stronie internetowej firmy, a także uzyskać podczas rozmowy z konsultantem. Link4 od wielu lat uzyskuje pozytywne komentarze klientów i jest to firma, której warto zaufać.